راهنمای خرید بخاری گازی

Rate this post
خرید بلیط آنلاین
Rate this post

خرید بخاری گازی

قصد خرید بخاری گازی دارید؟ بله درست است کم کم وقت آن رسیده که خانه گرم و مطبوع باشد. همیشه در روزهای سرد سال بازار خرید، نصب، راه اندازی و سرویس کردن وسایل گرمایشی حسابی گرم است و توصیه های خرید برای وسایل گرمایشی و البته تبلیغات شرکت ها نیز گرم تر و متنوع تر می شود.

بنابراین خریداران ممکن است در انتخاب و خرید بخاری گازی ، پکیج  و بخاری برقی دچار سردرگمی بشوند شما نیازمند یک سری اطلاعات هستید که امکان انتخاب بهترین وسیله را برای شما فراهم کند. لطفا با ما همراه باشید.

نکات مهم در خرید بخاری گازی :

خانه تان چند متر است؟

متراژ فضایی که قرار است توسط بخاری گازی گرم شود بسیار مهم است. متراژ یک فضا مشخص می کند که قدرت و حجم بخاری گازی چه میزان باشد. طبق نظر کارشناسان بهتر است :

از بخاری دیواری دودکش دار برای ساختمانهای زیر ۵۰ متر مربع در محیط بسته استفاده شود.

از بخاری بدون دودکش برای زیر ۵۰ متر مربع در محیط نیمه بسته استفاده شود.

از بخاری ۸ تا ۱۲هزار برای بین ۵۰ تا ۷۰ متر مربع استفاده شود.

از بخاری ۱۲ هزار به بالا برای بالاتر از ۷۰ مترمربع استفاده شود.

بخاریهای طرح شومینه برای سالن انتخاب مناسب تری است.

نحوه تشخیص میزان حرارت بخاری گازی

برای اینکه بفهمید عددی که به عنوان میزان تولید حرارت روی بخاری نصب شده برای منزل شما مناسب است یا خبر، می توانید این عدد را (که واحدش کالری است) بر عدد ۲۴ تقسیم کنید. از طرف دیگر متراژ خانه تان را در عدد سه ضرب کنید.حاصل ضرب این دو عدد باید با حاصل تقسیم اولی برابر یا نزدیک به آن باشد.

برای مثال؛ اگر متراژ سالن منزلتان ۷۰ متر است، حاصل ضرب آن در سه میشود ۲۱۰. حالا اگر بخاری که می خواهید بخرید ۴۸۰۰ کیلوکالری گرما تولید می کند، حاصل تقسیم این عدد بر ۲۴ می شود ۲۰۰ که با ۲۱۰ اختلاف چندانی ندارد،پس این بخاری، مورد مطلوبی برای منزل شماست.اگر متراژ سالن شما بزرگتر است، می توانید بخاریهایی با برچسب تولید حرارت ۸ تا ۹ هزار کالری تهیه کنید.

برچسب انرژی ؛ از انرژی تا هزینه

بخاری گازی مانند سایر وسایل خانگی نظیر یخچال، روشنایی، فریزر و … برچسب یا رده انرژی دارد. رده انرژی پارامتریست که مشخص می کند بخاری گازی چه میزان انرژی مصرف می کند و به چه میزان حرارت تولید می کند. برای همه ی ما مهم است که محصولی تهیه کنیم تا به واسطه آن بتوانیم از حداقل انرژی مصرفی بیشترین استفاده را داشته باشیم. بنابراین لازم است هنگام خرید بخاری گازی به این برچسب بیشتر توجه کنید. روی این برچسب رده انرژی را با حروف انگلیسی نشان می‌دهند که هرچه به ابتدای الفبای انگلیسی نزدیک‌تر باشد، بازده خالص بخاری بیشتر و هرچه به حروف آخر الفبا نزدیک باشد، بازده خالص آن کمتر است. پس بهتر است برای خرید بخاری گازی ،بخاری‌هایی با رده انرژی C,D,E,F,G تهیه کنید. ما در مقاله ی جداگانه بصورت کامل درباره برچسب انرژی بخاری گازی صحبت کرده ایم. لطفا اینجا را بخوانید. 

زمینی یا دیواری; کدام نوع بخاری گازی بهتر است ؟

در کشور ما بخاری گازی نسبت به سایر وسایل گرمایشی طرفدار بیشتری دارد چرا که علاوه بر وجود گاز، ساختمان های بیشتری می توانند خود را با سیستم نصب و استفاده از بخاری گازی تطبیق دهند بنابراین تولیدکنندگان بخاری های گازی را در اشکال و انواع مختلف طراحی و تولید می کنند. بخاری گازی انواع مختلفی دارند که برحسب نیاز خود می توانید یکی از مدل های زمینی و یا دیواری را انتخاب کنید.

حررات بخاری های دیواری از زمینی کمتر است و فضای کمتری را اشغال می کنند اما اصولاً بخارهای دیواری برای مکان های با متراژ پایین طراحی شده است مثل اتاق کار و یا یک اتاق کوچک در منزل. از طرفی دیگر هنگام خرید بخاری گازی باید توجه داشته باشید مدل بدون دودکش این بخاری ها تنها برای مکان هایی باز مثل مغازه ها که رفت و آمد نیز در آنها زیاد است، مناسب است و اصلا برای منازل و فضاهای بسته پیشنهاد نمی شود.

ضمن اینکه این بخاری‌ها به دیوار چفت می‌شوند و با تمام شدن فصل سرما، بازکردن و جابه‌جایی آنها تا زمستان بعدی و نصب دوباره آنها کمی ‌دردسر ایجاد می‌کند.درحالیکه می توانید بخاری های دیواری را در پایان زمستان به راحتی جمع کنید تا فضای اضافی درخانه اشغال نکند و هیچ یک از مشکلات بخاری های دیواری را ندارد. گرچه که رعایت نکات ایمنی در راه اندازی و استفاده از بخاری های گازی در هر دو صورت ضروری می باشد.

دود همیشه نشان از آتش نیست.

از قدیم گفته اند؛ دود نشانه آتش است ولی مهم این است که این آتش کجا و چگونه اتفاق می افتد. در مورد بخاری گازی دقت کنید که اگرچه دود حاصل از احتراق اندک و بدون رنگ است ولی به مراتب خطرناک و مرگ آور می باشد. دودکش را برای همین منظور اختراع کرده اند تا به ایمنی ریه های شما کمک شود. بنابراین چشم بسته گول تبلیغات اولیه شرکت ها را نخورید. بخاری بدون دودکش فقط در سالن های نیمه بسته و به شرط داشتن سیستم ایمنی ODS امکان پذیر است. این سیستم به محض اینکه اکسیژن محیط به ۱۸درصد و پایین تر برسد، جریان گاز ورودی به بخاری را قطع می کند و تا زمانی که ترکیب هوا مناسب نشده و روشن شدن بخاری خطرناک باشد، اجازه روشن کردن آن را هم نمی دهد.

نکات مهم در استفاده از بخاری گازی

  • بخاری گازی باید طوری طراحی شده باشد که شیشه جلوی آن اجازه دیدن شعله آن به‌طور کامل را بدهد و نقش و نگار‌های روی آن یا اندازه‌اش مانع مشاهده شعله نشود
  • رنگ شعله بخاری بسیار با اهمیت است و یک بخاری خوب و سالم حتما با رنگ آبی می‌سوزد پس اگر رنگ شعله زرد یا قرمز رنگ بود، بدانید که یک اشکال فنی در میان است و باید دست به کار تعمیر بخاری شد.
  • تعمیر بخاری مثل هر تعمیر دیگر باید توسط متخصص انجام شود، درست مثل نصب لوله بخاری که باید با آگاهی و اطلاعات انجام شود، زیرا بسیاری از افراد هر سال به دلیل این بی‌دقتی جان‌شان را از دست می‌دهند.
  • دودکش بخاری گازی باید همیشه داغ باشد چون این داغی نشانه سالم کار کردن آن است پس اگر دودکش بخاری شما سرد بود، بدانید گازهای سمی حاصل از سوختن گاز شهری به جای خروج از دودکش، وارد خانه‌تان می‌شود و شما و خانواد‌ه‌تان را مسموم می‌کند.
  • در صورت استفاده از بخاری گازی، حتما” مختصری تهویه از طریق درب یا پنجره در فضا ایجاد نمائید و از درزبندی و بستن منافذ خودداری کنید.
  • هر سه ماه یکبار کلیه اتصالات بخاری را از لحاظ نشت گاز با کف صابون آزمایش کنید.
  • از نگهداری یا استعمال مواد قابل اشتعال (مایعات و گازها) در مجاورت بخاری خودداری کنید.

متاسفانه هر ساله به هنگام شروع فصل سرما و استفاده از بخاری های گازی شاهد اتفاقات ناگوار هستیم. مناسب دانستیم که علاوه بر آوردن نکات ایمنی در استفاده از بخاری های گازی, راهنمای نصب و راه اندازی بخاری گازی را در یک مطلب جداگانه توضیح دهیم. به شما پیشنهاد می کنیم این مطلب را بخوانید.

لطفا برای خرید بخاری گازی و مقایسه مدل های مختلف بخاری گازی، برقی و … از فروشگاه اینترنتی دلتا کالا بازدید نمایید.

www.deltakala.com

[wpseo_map width=”730″ height=”500″ zoom=”16″ map_style=”roadmap” scrollable=”1″ draggable=”1″ show_route=”0″ show_state=”1″]

[wpseo_address show_state=”1″ show_country=”0″ show_phone=”1″ show_phone_2=”1″ show_fax=”0″ show_email=”1″ show_logo=”0″]

بازدید: 1124


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: کپی برداری ممنوع
در حال بارگذاری