مایکروویوها چگونه کار می کنند | وبلاگ دلتاکالا

Rate this post
خرید بلیط آنلاین
Rate this post

مایکروویوها از “ریز موج ها” یا همان امواج رادیویی با فرکانس ۲۵۰۰ مگا هرتز (MHz) برای گرم کردن غذا استفاده می کنند. هنگامی که این امواج توسط آب، چربی یا قند موجود در مواد غذایی جذب می شوند مستقیما به حرکت های مولکولی تبدیل می شوند. ریزموج ها توسط اغلب پلاستیک ها، شیشه یا سرامیک جذب نمی شوند اما توسط فلزات بازتاب داده می شوند، بنابراین هرگز ظروف و تابه های فلزی را در مایکروویو قرار ندهید.

برخلاف فرهای معمولی، که در آن ها حرارت از خارج از غذا به سمت غذا هدایت می شود، امواج رادیویی مایکروویو ، مولکول های آب و چربی را در سراسر غذا به طور یکسان “بر می انگیزاند” و به این دلیل که مایکرویو فقط غذا را گرم می کند و نه ظرف غذا را، از نظر مصرف انرژی بهینه تر است.

هرچند که نقطه ضعفی هم در مایکروویوها وجود دارد، آن ضعف این است که هوای داخل مایکروویو هم دما با دمای اتاق است در نتیجه سطح غذا برشته و تنوری نخواهد شد، مگر آنکه مایکروویوی را انتخاب کنید که دارای گریل(کباب کن،بریان کن) باشد.

54232124549093221719013019432190132883

نقاط نشان داده شده در شکل فوق عبارتند از:

۱- کاور مخصوص پخت غذا در مایکروویو برای برشته نمودن سطح آن

۲- بدنه و عایق های فلزی برای جلوگیری از بیرون آمدن اشعه مایکروویو

۳- سینی گردان

۴- آنتن فرستنده امواج مایکروویو به داخل اجاق

۵- ماکنترون تولید کننده امواج مایکروویو

۶- فن

۷- ترانسفورماتور برای تبدیل نمودن ولتاژ ورودی

امواج مایکرو یا مایکروویوها، امواج رادیویی با طول بسایر کم می باشند که مقادیر زیادی انرژی با خود حمل می کنند. این امواج انرژی خود را به مولکول های آب موجود در درون مواد غذایی منتقل می نماید و از این طریق غذا را می پزند.

چون امواج مایکروویو تمامی مولکول های آب را یک دفعه به لرزش درمی آورند، برخلاف اجاق های عادی که حرارت را از بیرون کم کم به درون مواد غذایی منتقل می کنند، این امواج غذا را با سرعت بسیار بالاتری می توانند بپزند. امواج مایکروویو در حقیقت نوعی اشعه الکترومغناطیسی می باشند. مانند اشعه X-Ray و…

امواج مایکروویو مانند سایر امواج الکترومغناطیسی در فضا با سرعت نور ( ۳۰۰,۰۰۰km/h) حرکت می نمایند. شکل زیر مکانیزم داخلی یک اجاق مایکروویو را نشان می دهد:

microwave

در شکل فوق نشان داده شده عبارتند از:

۱- ترانسفورماتور برای تقویت ولتاژ ورودی

۲- مگنترون تولید کننده امواج مایکروویو

۳- آنتن انتقال دهنده امواج مایکروویو

۴- بازوی چرخان برای پخش نمودن امواج مایکروویو به درون اجاق

۵- برخورد امواج مایکروویو به دیواره های اجاق و بازتابیدن آن بر روی غذا

۶- امواج مایکروویو به درون غذا نفوذ می کنند و مولکول های آب موجود در غذا را به حرکت در می آورند.

۷- حرکت مولکول های آب باعث تولید حرارت و گرم شدن غذا از درون می شود.

۸- سینی گرداننده غذا برای اطمینان از رسیدن اشعه به صورت یکسان به غذا

امواج مایکروویو قوی، برای موجودات زنده خطرناک می باشد ولی امواج ضعیف مایکروویو همیشه از زمان بوجود آمدن زمین در اطراف زمین وجود داشته و دارند. دانشمندان از بررسی این امواج برای بررسی جهان هستی استفاده می کنند. نقشه مایکروویوی زیر نشان می دهد که جهان در زمان پیدایش در ۱۳۰۷ بیلیون سال پیش چه وضعیتی داشته. نقاط قرمز و زرد داغ ترین نقاط را نشان می دهند.

microwave-s

مشاهده انواع مایکروویو از فروشگاه اینترنتی دلتا کالا

بازدید: 807


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: کپی برداری ممنوع
در حال بارگذاری