لوازم خانگی را هوشمندانه انتخاب کنید

ویژگی ها و بررسی تلویزیون های هوشمند

Rate this post
خرید بلیط آنلاین
Rate this post

به طور کلی تلویزیون های هوشمند علاوه بر کلیه خدمات و کاربرد هایی که یک تلویزیون معمولی داراست ، طیف وسیعی از کارکردهای متنوع  و همگام با تکنولوژی را ارایه میدهند. از جمله کارکردهای مفیدی که تلویزون های هوشمند نسبت به تلویزیون های عادی ارایه میدهند میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
– دسترسی به اینترنت
– دسترسی به سایت های گوناگون
– اجرای اپلیکیشن ها و برنامه های متنوع
– امکان تعاملات صوتی با کاربر
– امکان تعاملات تصویری با کاربر
– قابلیت ارتقای هوشمند
– اتصال به شبکه های مختلف و شبکه های خانگی
– قایلبت شخصی سازی
تلویزیون هوشمند1

بسیاری از شرکت های تولید کننده تلویزیون و پیشگام،  تلویزیون های خود را بیش از ۳۰۰ نوع نرم افزار های فارسی و انگلیسی مختلف عرضه میکنند. برای مثال شرکت سامسونگ از بهار گذشته تلویزیون های هوشمند خود را با بیش از ۳۷۵ نرم افزار فارسی و انگلیسی روانه بازار ایران کرد. این نرم افزار ها شامل طیف متنوعی از برنامه ها مانند: بازی ها، نرم افزار های اطلاع رسانی ورزشی، فرهنگی ، آموزشی، اجتماعی و نرم افزار های واسط و … میباشد.

تلویزیون های هوشمند از امکانات جدیدی بهره میبرند که در ادامه به برخی از مهم ترین آن ها میپردازیم:

سیستم اتصال هوشمند:
این سیستم به کاربر این امکان را میدهد که از هر جا و مکانی به محتوای تلویزیون خود دسترسی داشته باشد. این قابلیت اکثرا با نام All Share Play شناخته میشود. از آن  جا که بسیاری از پلت فرم ها و نرم افزار ها با تلویزیون های هوشمند سازگاری دارند، کاربر میتواند با استفاده از یکی از این پلت فرم ها  مانند Cloud Storage به تمام محتوای تلویزیون حد از راه دور با استفاده از کامپیوتر، لپ تاپ، گوشی های هوشمند و سایر دستگاه های هوشمند دسترسی داشته باشد.

تلویزیون های هوشمندسیستم تعامل هوشمند:
این سیستم یکی از جالب ترین امکانات موجود در تلویزیون های هوشمند است که با استفاده از آن کاربران میتوانند با تلویزیون تعامل صوتی و تصوری داشته باشند: با تلوزیون صحبت کنند یا با استفاده از حرکات دست و بدن مفاهیمی را به تلویزیون انتقال دهند. برای مثال در تلویزیون های هوشمند سامسونگ کاربر با بیان عبارت “Hi Tv ” تلویزیون را در حالت آماده و گوش به زنگ قرار میدهد سپس میتواند با بیان جمله بعدی از تلویزیون بخواهد که کاری را برای او انجام دهد. مثلا با بیان “web browser”  از  تلویزیون هوشمند خود میخواهد که یک مرورگر برای صفخات اینترنت برای او باز کند. تلویزیون هوشمند برای به کارگیری این سیستم از دوربین و میکروفون هایی که بروی آن تعبیه شده استفاده میکند.
جالب است بدانید که بعضی از این تلویزیون های هوشمند قابلیت تشخیص چهره دارند و کاربر میتواند با استفاده از تنظیماتی که انجام میدهد تلویزیون را برای خود و برای چهره خود شخصی سازی کند و یک محیط کاملا خصوصی بروی تلویزیون خود داشته باشد. بیشترین امکانی که کاربران عادی درباره این سیستم در تلویزیون های هوشمند علاقه دارند ، قابلیت کنترل تلویزیون از راه دور به وسیله صدا و حرف زدن با تلویزیون است.

دیگر امکانات ارتقا داده شده در تلویزیون های هوشمند:
تلویزیون های هوشمند دارای پردازنده های قوی است برای مثال تلویزیون های هوشمند سامسونگ از پردازنده های دو هسته ای و بالاتر استفاده میکند که باعث شده است سرعت پردازش تصاویر به طرز چشمگیری ارتقا یافته و نسبت به قبل سریع تر و با کیفیت تر باشد.
-برای رنگ ها در تلویزیون های هوشمند از الگوریتم پیشرفته بهبود کیفیت عکس استفاده میشود که باعث زنده تر شدن و طبیعی تر شدن عکس ها شده است.
-پنل تلویزیون ها مانند پنل های ال ای دی های سامسونگ به شیوه مفیدی نور محیط را جذب کرده و انعکاس آن را از صفحه از بین میبرد تا باعث شفاف تر شدن و دیدن عمیق  با جزییات بیشتری شود.

بازدید: 76


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: کپی برداری ممنوع
در حال بارگذاری